La Botttega - moderní pojetí bistra

Nacházíme se v době sociálních sítí. Restaurace a kavárny si často vybíráme nejen podle dobrého hodnocení obsluhy, jídla či pití, ale občas také dle fotogeničnosti daného podniku. Bistra La Bottega Vám jsou schopna toto vše nabídnout.

Pojďme se prvně seznámit s historickým původem tohoto označení. Původ slova jako takový je zkrátka dodnes ne tak úplně známý. Možná se do země původu, za kterou se hrdě označuje Francie, dostalo v 19. století z ruského “bystro”, což označuje “rychlý”. Nicméně velký rozvoj zaznamenala bistra právě v Paříži a Itálii. Nájemníci v apartmánech si totiž k noclehu mohli často přikoupit i občerstvení, které připravovala kuchyně v přízemí činžovního domu.


Za to u nás se dříve pojmenováním „bistro“ označovali pouliční fastfoody nejčastěji ve formě stánků někde na koupališti. Těmto dnům již odzvonilo a bistra, dámy a pánové, jsou vyhledávanými místy v centrech metropolí.

Moderní pojetí bistra nemá žádná pravidla či omezení. Tento druh podniku láká na svojí nekonvenčnost, kvalitní suroviny a vzdušný prostor. Bistro se zkrátka od běžných restaurací liší. Jídelní lístek je nestálý a pokrmy jsou připravovány ze sezonních surovin. Zároveň díky modernímu pojetí tohoto konceptu se bistra často přizpůsobují novým trendům a na gastronomické scéně je stále vyhledávanějším podnikem pro pochutnání si nad kulinářskými výtvory. Netřeba doplňovat, že v bistru si některé suroviny a pokrmy můžete i zakoupit a odnést sebou domů.

Náš rezervační systém zastupuje i koncept bister a lahůdkářství LA BOTTEGA. Vše spadá pod skupinu La Collezione italského podnikatele Riccarda Lucque. Do konceptu La Bottega k dnešnímu dni spadá celkem 5 bister a e-shop eBottega.cz.

První bistro La Bottega di Finestra otevřela La Collezione v roce 2012 v Platnéřské ulici 11. V roce 2014 La Bottegu di Finestru doplnily La Bottega Bistrotéka a La Bottega Gastronomica, o rok později La Bottega Tusarova a v roce 2016 nejnovější La Bottega Linka.

Autenticky italské pojetí, unikátní kombinace bistra a malého obchůdku s čerstvými a vybranými surovinami v jednom, prostorné a vzdušné zázemí jednotlivých bister - to je přátelé La Bottega.

http://www.labottega.cz/